Обухівська Районна Державна Адміністрація
Київська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Інститут випустив Десяте Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за лютий 2023

Дата: 22.03.2023 16:50
Кількість переглядів: 177

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій випустив десяте Щомісячне опитування підприємств «Український бізнес під час війни» за січень 2023 року. Метою проєкту є швидкий збір інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства.  Потреба у вичерпній інформації про економічну ситуацію є важливою для економічної політики під час війни. Для швидкого збору інформації про поточний стан економіки на рівні підприємства ІЕД проводить щомісячне опитування підприємств із застосуванням підходу кон’юнктурних досліджень (або Business Tendency Survey). Фото без опису

Методологію розроблено для оцінки ситуації з «базового рівня» — суджень та очікувань основних економічних агентів – підприємців та керівників підприємств.Щомісячне опитування підприємств  складається з двох частин – регулярної та спеціальної.

Регулярно респонденти дають  відповіді на питання про зміну основних показників діяльності та короткострокові прогнози щодо майбутніх змін цих же показників. Мова йде про динаміку випуску (виробництво), реалізації (продажі), експорту, заборгованостей, нових замовлень, зайнятості тощо. Оцінки та очікування щодо змін ділового клімату та фінансово-економічної ситуації на підприємстві в перспективі на пів року також у фокусі нашої уваги. У цій частині опитування використано методологію кон’юнктурних опитувань, гармонізовану відповідно до вимог Joint Harmonised EU Programme of Business and Consumer Surveys (BCS).

Спеціальна частина щомісячного опитування підприємств присвячена впливу війни на виробничу діяльність підприємств та експорт, оцінкам державної політики з підтримки бізнесу. У випуску використано галузевий вимір в аналізі даних.

Як показали результати Десятого щомісячного опитування підприємств, незважаючи на високий рівень довгострокової невизначеності, очікування підприємств значно покращилися.

Оцінки поточної фінансово-економічної ситуації та загальноекономічного середовища та очікування в піврічній перспективі покращуються три місяці поспіль, а рівень невизначеності в 6-ти і 3-місячній перспективі знижується кілька місяців поспіль. 

Очікування в тримісячній перспективі щодо виробничих показників істотно покращились. Зокрема значення Індексу очікуваних змін обсягів виробництва суттєво збільшилось – із 0,33 у січні до 0,47 у лютому 2023 року. 

На ринку праці спостерігається зростання труднощів у пошуку як кваліфікованих, так і некваліфікованих працівників. 

Перебої з електропостачанням, хоча і залишаються однією з основних проблем, істотно зменшили значення. Негативний вплив перебоїв з електро-, водо- та теплопостачанням знизився, але ця проблема все ще очолює рейтинг перешкод разом зі зростанням цін. 

У січні 2023 року перебої з електропостачанням стали меншою проблемою, хоча більшості підприємств доводилося втрачати робочий час через вимкнення. 

У середньому через вимкнення електроенергії підприємства втратили 15% загального обсягу робочого часу за січень, що демонструє покращення ситуації порівняно з попередніми місяцями (21% у листопаді та 23% у грудні). 

Оцінки економічної політики держави покращилися. Зокрема у лютому 2023 року частота позитивних оцінок державної політики з підтримки бізнесу збільшилась до 24% із 21% у січні, а негативних – зменшилась із 15% до 11%. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь